Divebi.com

Adsense

Adsense Onay Alma Taktikleri – Onay Alma Rehberi

Yayınlanan

İcerisinde

google adsense, google adsense ile para kazanma, adsense ile para kazanma yolları

Bu rehberde, Google adsense onay alma süreci ve nasıl hızlı bir şekilde onay alacağınızı hazırladım. Yoğun istek üzerine Google adsense başvurum onaylanmadı, Adsense sitemi kabul etmiyor gibi sorunlara çözüm bulacağız. Bu rehberde Google adsense site onayı almak için neler yapabileceğiniz ve neler yapmamanız gerektiğini sıraladım. Adsense, onayı alma taktikleri rehberinde bulunan adımları uyguladıktan sonra Adsense onayı alabilmeniz için hiç bir engel bulunmayacaktır. Bu konuyu açıklığa kavuşturmak için 8 maddeden oluşan rehber hazırladım. Adsense onayı almak için hazırladığım bu rehberi dikkatlice baştan sıralı bir şekilde inceleyiniz.

Adsense onayı alabilme için kafa karışıklığına gerek yok. Google adsense politika ihlali yapmayın, Telif hakkı konusuna özen gösterin ve özgür içerikler paylaşın.

1- Google Search Console

Adsense onayı almak için önce web sitenizi Google Search Console kayıt etmeniz son derece önemlidir. Google Search Console ile web sitenizi dakikalar içerisinde Google’a kaydedin.

Bu işlemi yapmadan Adsense, onayı kesinlikle alamazsınız. Web sitemizin Adsense onayı almak istiyorsak bu adım en temel olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Her şeyden önce web sitenizi Google Search Console mutlaka kayıt edin.

2- Google Analytics

Google Analytics, Google bünyesinde bulunan web sitelerini analiz etmeye yarayan platformdur. Google Analytics sitenizi ekleyerek ziyaretci bilgilerini gözlemleyebilirsiniz.

Bu platformu kullanarak web sitenize gelen kullanıcıların hangi platformdan geldiğini ve daha fazla özellikleri kullanarak web sitenizi analiz edebilirsiniz. Web sitemizi Google Analytics kaydını yapmak önemlidir.

3- Önemli Sayfalar

Adsense, başvurusu yapmadan önce, adsense onayı almak için web sitemizin olmazsa olmaz denilecek sayfaların bulunması gerekiyor. Bu sayfaları doğru şekilde doldurmak önemlidir. Peki hangileri bu olmazsa olmaz sayfalar

  • Gizlilik Politikası
  • Hakkımda Sayfası
  • İletişim Sayfası

sıraladığım sayfalar web sitemizde bulunması gerekiyor. Aksi taktirde adsense başvurunuz kabul edilmeyebilir.

4- Makale Sayısı

Adsense, onayı alma sürecinde belirli bir sayıda makale yayınlama kriteri yok. 5 makale ile onay alanı duydum ama gerçekliğini bilemem bu konu tartışmaya açık bir konu.

Benim size tavsiyem, Adsense başvurusu göndermeden önce web sitenizde kaliteli ve özgün içerik bulundurun, en az 450-500 kelimeden oluşacak şekilde içerikler paylaşın.

Ek olarak özgün içerik ve kaliteli içerik üretmek adsense başvurunuzu olumlu etkiler.

5- Kaliteli Makale

Google adsense başvuru şartları arasında yer alan önemli, kaliteli içeriklerinizin kalite seviyesidir. Web sayfanızda paylaşacağınız içerikleri kopyala yapıştır yapmayın. Her zaman özgün, okunulur, kullanıcı dostu ve kaliteli makaleler yazın.

Adsense yasaklı içerik türleri kısaca şunlardır: Telif haklarına aykırı içerikler (örnek: film siteleri), müstehcen içerikler, Hack, casino, kumar, alkol, uyuşturucu ve tüm yasadışı içerikler.

6 – Dizayn Blog Tasarımı

Adsense onayı alabilmek için kaliteli içeriklere sahip olmanız yeterli olmayabilir. Google adsense başvurunuzu onaylatmak için tek başına yeterli olmayacaktır.

Adsense onayı almak için en az kaliteli makale kadar yeri önemlidir.

Web sitenizin teması kullanıcı dostu, kolay navigasyona sahip olması ve profesyonel bir görünüme sahip olmasına özen gösterin. Mesela Kötü temaya sahip sitelerde siteyi ziyaret eden kullanıcı örnek olarak aradığı bir makaleyi bulmak için arama kutusu bulamadığı zaman siteden çıkması.

Adsense onayı almak için bu adımı uygulayın.

7- Diğer Reklamları Kaldırın

Google adsense başvuru yapmadan önce web sitenizde daha önceden başka firmaların reklamları varsa, kaldırmanız önemlidir.

Web sitenizde başka firmaların reklamı olması, Google ekibi tarafından pek hoş karşılanmayabilir.

Adsense onayı almak için bu adımı uygulamak önemlidir.

8- Diğer Yapılması Gerekenler;

  • Eğer birden çok blogunuz varsa, en iyi diye nitelendirdiğiniz web siteniz ile başvuru yapın.
  • Adsense’e başvururken mutlaka gerçek kimliğiniz ve gerçek bilgilerinizle başvurun.
  • Telif hakkı olan resimleri kullanmayın. Kullansanız bile mutlaka her şeyden önce kaynağını belirtin.
  • Adsense programına katılmak için mutlaka 18 yaşınızın üzerinde olmanız gerekli.
  • Blogunuza paralı trafik sağladıktan sonra Adsense’e başvurmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Olan Gönderiler